Ile kosztuje transport ze sklepu Leroy Merlin?

Leroy Merlin uruchomił dla swoich klientów kilka możliwości odebrania zamówionej przesyłki — można to zrobić zarówno osobiście, jak i zlecić transport kurierowi. Niestety nie w każdym przypadku możemy liczyć na darmową wysyłkę, co oznacza, że części klientom może się to zwyczajnie nie opłacać. Zanim zlecisz transport koniecznie sprawdź, jakie formy dostawy przygotował sklep Leroy Merlin i poznaj aktualne ceny poszczególnych.

cena transportu z leroy merlin

Odbiór osobisty — w sklepie Leroy Merlin lub w Szybkomacie

Pierwszą z możliwości jest odbiór osobisty. Klient, który złożył zamówienie w sklepie Leroy Merlin, już po 2 godzinach od otrzymania przez firmę płatności, może odebrać zamówioną przesyłkę w wybranym przez siebie oddziale. Takie zamówienie będzie czekało na niego przez tydzień. Jeśli jednak nie jest on w stanie zjawić się w sklepie w godzinach otwarcia, pozostaje wybór Szybkomatu.

Szybkomat pozwala na odbiór osobisty zamówionego produktu w urządzeniu umieszczonym obok sklepu. Zaletą tego rozwiązania jest to, że przesyłkę można odebrać o dowolnej porze dnia. Szybkomat otwierany jest kodem, który klient otrzymuje w wiadomości SMS. Na odbiór w tym przypadku ma 48 godzin, potem jego paczka trafia do punktu odbioru zamówień sklepu.

W obu wymienionych przypadkach odbiór zamówienia jest bezpłatny. Nie każda paczka kwalifikuje się jednak do Szybkomatu. Co w przypadku, gdy wybierzemy kuriera?

Ile kosztuje transport kurierem z Leroy Merlin?​

Sklep Leroy Merlin oferuje swoim klientom również transport bezpośrednio pod wskazany adres. Ta usługa jest jednak dodatkowo płatna w zależności od gabarytów przedmiotu, miejsca dostarczenia oraz dodatkowych opcji, jak chociażby wniesienie.

Poniżej prezentujemy aktualny cennik usług transportowych w sklepie Leroy Merlin:

Przesyłki paczkowe

* paczka standard plus: maks. dł. 150 cm, suma wymiarów 300 cm;

** paczka niestandardowa: max dł. 250 cm, max szer. 80 cm, max 60 cm; 2 x szerokość + 2 x wysokość + długość < 300 cm.

Przesyłki paczkowe

* paczka standard plus: maks. dł. 150 cm, suma wymiarów 300 cm;

** paczka niestandardowa: max dł. 250 cm, max szer. 80 cm, max 60 cm; 2 x szerokość + 2 x wysokość + długość < 300 cm.

Przesyłki pALETOWE

Przedział cenowy zależny jest od wymiarów oraz wagi zamówienia.

Kurierzy Leroy Merlin ograniczają się jednak do dostarczenia pod wskazany adres przesyłek, których wymiary nie przekraczają 200 cm, a waga 31,5 kg. Pozostałe klient musi odebrać z samochodu kuriera. W przypadku wybrania opcji z wniesieniem, do ceny w koszyku doliczany jest również koszt wniesienia zależny m.in. od gabarytów przedmiotu.

Przesyłka opłacana za pobraniem jest dodatkowo płatna 9 zł.

Kurier Leroy Merlin czy usługi transportowe zewnętrznej firmy?

Usługi transportowe organizowane przez dystrybutora często traktowane są jako najtańsze i najbardziej opłacalne. Nie zawsze jest to jednak takie oczywiste. Warunki przewozu konkretnych przedmiotów przedstawiane przez zewnętrzne firmy transportowe mogą finalnie być korzystniejsze dla klienta — na przykład wliczając w to rabaty czy tańsze usługi wniesienia. Sklep Leroy Merlin ma też swoje ograniczenia co do gabarytów przedmiotów, które dla firmy zewnętrznej mogą nie mieć aż takiego znaczenia.

W przypadku usług firmy ARES możemy uwzględnić między innymi rabat wynoszący do 20% na transport dla stałych klientów w obrębie województwa kujawsko-pomorskiego. Do tego, jeśli przewóz jest organizowany „przy okazji”, czyli kurier i tak jedzie w dane miejsce z załadowaną już paczką, to cena transportu zostanie pomniejszona o kolejne kilkadziesiąt procent. W efekcie ostateczny koszt przewozu może być niższy niż ten oferowany przez dystrybutora.

Podsumowując, jeśli planujesz transport palet z zakupionymi produktami ze sklepu Leroy Merlin, tudzież chcesz przewieźć kupioną w nim drobnicę, umów się najlepiej na darmową wycenę w zewnętrznej firmie. Odpowiedź na maila otrzymasz w kilka godzin, a być może sporo zaoszczędzisz. Przyjemnych zakupów!

Dodaj komentarz