Ile kosztuje transport z IKEA? (2024)

IKEA to jedno z najchętniej wybieranych przedsiębiorstw sprzedających meble i artykuły dekoracyjne. Szeroki wybór produktów oraz przystępne ceny zachęcają konsumentów do kilkugodzinnych odwiedzin. Nie każdy jednak jest zwolennikiem spacerów alejkami sklepu IKEA i preferuje zamawianie mebli przez Internet. W obu przypadkach problem może pojawić się w momencie chęci transportu zakupionych artykułów. Czy w takiej sytuacji korzystać z usług transportowych sklepu? Co proponuje firma? Gdzie i w jaki sposób można zamówić paczkę? Ile kosztuje transport z IKEA?

koszt transportu ze sklepu IKEA

Dostępne opcje transportu ze sklepu IKEA

IKEA jest dość elastyczna, jeśli chodzi o organizację transportu zamówionych mebli czy akcesoriów. Do wyboru pozostają aż 4 opcje dostawy, w tym te dostosowane do niewielkich przesyłek, jak i tych wymagających wniesienia. Wyróżniamy:

 • Dostawa do domu — kurier / firma transportowa:

Wybór kuriera oznacza transport artykułów o niedużej wadze (do 30 kg). Nie każdy z produktów kwalifikuje się do przewozu kurierem. Informacja o tym, czy usługa transportu jest możliwa, znajduje się w koszyku podczas zamawiania online. Czas realizacji transportu kurierem wynosi średnio 2-4 dni.

Wybór firmy transportowej oznacza dostarczenie produktów o łącznej wadze do 200 kg pod wskazany adres. Kupujący może wybrać jedną z trzech opcji: transport bez wniesienia (odbiór zamówienia w samochodzie dostawczym), transport z wniesieniem (wniesienie artykułów do dowolnego pomieszczenia) lub transport z wniesieniem o wybranej porze dnia (wniesienie artykułów do dowolnego pomieszczenia w przedziale czasowym do wyboru: 8-11, 11-14, 14-17, 17-20).

W obu przypadkach przewóz realizuje firma transportowa GLS.

 

 • Dostawa do punktu odbioru — „zamów i odbierz”:

IKEA umożliwia odbiór zamówionych rzeczy w Punktach Odbioru lub Mobilnych Punktach Odbioru rozlokowanych po całej Polsce. Podczas składania zamówienia można wybrać miejsce oraz termin odbioru przesyłki.

 

 • Dostawa do sklepu / skrytki IKEA — „zamów i odbierz”:

Zamówione meble możesz odebrać bezpośrednio w sklepie lub w jednej ze skrytek IKEA umieszczonej tuż obok niego. Jak informuje sprzedawca, na ten moment skrytki IKEA funkcjonują w sklepach IKEA Łódź, IKEA Targówek oraz IKEA Gdańsk. Możesz sprawdzić, czy opcja jest dostępna w Twojej lokalizacji, podając ją przy zamówieniu.

 

 • Dostawa do Paczkomatu — InPost:

Umożliwia odbiór zamówienia w Paczkomacie. Obejmuje produkty nieprzekraczające 25 kg. Nie wszystkie artykuły będące w sklepie mogą zostać dostarczone do Paczkomatu. Możliwości transportu sprawdzisz w swoim zamówieniu. Na odbiór artykułów masz 48 godzin od czasu ich dostarczenia.

Cena usług transportowych IKEA

IKEA prezentuje przejrzysty cennik usług transportowych, jednakże podane ceny w dużej mierze zależą od łącznej wagi zamówionych artykułów i wybranych usług dodatkowych. Oto jak wygląda koszt transportu ze sklepu IKEA na ten moment:

 • Transport z IKEA do domu kurierem GLS:
  • Dla klubowiczów IKEA Family: dostawa za 5 zł przy zakupach za minimum 119 zł.
  • Cena regularna transportu: 15 zł przy zakupach do 119 zł.
 • Transport z IKEA do domu firmą transportową GLS:
  • bez wniesienia: od 69 zł;
  • z wniesieniem: od 109 zł;
  • z wniesieniem o wybranej porze dnia: od 129 zł.
 • Transport do Punktu Odbioru:
  • stała cena bez względu na ilość i wagę: 49 zł.
 • Transport do sklepu / skrytki IKEA:
  • przy zakupach za minimum 400 zł: cena 1 zł;
  • przy zakupach do 399,99 zł: cena 29 zł.
 • Transport do Paczkomatu InPost:
  • Dla Klubowiczów IKEA Family: dostawa za 1 zł przy zakupach za minimum 69 zł.
  • Cena regularna transportu: 12 zł przy zakupach do 69 zł.

IKEA — „transport za 1 zł”. Co obejmuje?

Promowana przez sklepy IKEA forma transportu za 1 zł możliwa jest tylko w dwóch przypadkach: przy wyborze dostawy do sklepu/skrytki IKEA oraz przy wyborze dostawy do Paczkomatu InPost. W pierwszym przypadku trzeba jednak złożyć zamówienie za minimum 400 zł, z kolei w drugim — należy być członkiem programu lojalnościowego IKEA Family i zamówić rzeczy za minimum 69 zł. Przy zakupie mniej wartościowych produktów nie jest więc możliwe otrzymanie tak taniej dostawy.

Transport ze sklepów IKEA — czy to się opłaca?

IKEA potrafi oczarować swoich klientów — trzeba im to przyznać. Sklep posiada wiele ciekawych opcji transportu w wydawałoby się przyzwoitych cenach. Niestety, tak jak w przypadku chociażby Salonu Agata Meble, sklepy IKEA nie posiadają własnego środka transportu — korzystają z usług firm zewnętrznych. Skłania się to ku temu, że oferta przewozu nie jest dostosowana do każdego przedmiotu sprzedawanego przez sklep. Osoby zamawiające większe i cięższe meble mogą mieć problem ze zorganizowaniem transportu z pomocą IKEA. 

Szczegółowy, podany przez IKEA cennik usług transportowych można zobaczyć TUTAJ.

Jeśli chcesz zorganizować transport mebli o większych gabarytach lub chcesz załapać się na okazję i przewieźć zamówione z IKEA rzeczy taniej niż współpracujące ze sklepem firmy, powinieneś umówić się na wycenę u przewoźnika w Twojej okolicy. W ARES Transport utrzymujemy zniżkę do 20% dla stałych klientów na przewóz rzeczy w kujawsko-pomorskim. Zapewniamy tani transport ze sklepu IKEA w każdym mieście w województwie. W przypadku drobniejszych przesyłek możesz „dorzucić” je do już organizowanego transportu, a tym samym zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych.

Zainteresowany? Sprawdź, jak wygląda opłacalność transportu w Twoim przypadku. Zamów bezpłatną wycenę, a już w ciągu 24 godzin uzyskasz odpowiedź!

Dodaj komentarz